Absolutně za všechno, co prožíváme zlého, Ježíš zemřel. Všude, kde tě zlo trápí, Ježíš má řešení, protože všechno, absolutně všechno, vzal na sebe.
On nesl pohanu, opovržení, osobní zlomení, trápení, odmítnutí, pokořování, ponížení, odmítnutí, souzení, soud a odsouzení, utrpení, bolesti, ranění, nemoci, trýznění, trest, mučení, smrt,….
Sám sebe vydal na smrt a dobrovolně se počítal za viníky.
On to byl, kdo nesl hřích mnohých a za viníky se postavil.
Když visel na kříži a vnímal, věděl o tom, co všechno nese.
Bylo to všechno před naším letopočtem a našeho letopočtu.
Když zavřel oči, v jeho nitru zarezonoval znovu hlas, který řekl Abrahamovi: „Vezmi svého syna, svého jediného, svého milovaného Izáka, a jdi do země Moria. Tam ho obětuj jako zápalnou oběť na hoře, kterou ti určím.“ Znovu viděl ten den, kdy Abraham ráno vstal, osedlal svého osla, vzal s sebou dva služebníky a svého syna Izáka. Nasekal dříví pro zápalnou oběť a vypravil se k místu, jež mu Bůh určil. Třetího dne pak Abraham pozvedl oči a spatřil to místo v dálce. Zrovna to místo, kde On na kříži umírá jako Syn Otce. Ne člověk, ale Bůh obětoval svého Syna. Ano, na hoře Moria se setkalo milosrdenství a pravda. Aby se stal naplněním Zákona.
Když zavřel oči, viděl utrpení lidu minulosti i budoucnosti. Když zavřel oči, z Jeho srdce vytryskla naděje a cesta pro ně. On udělal vše, abychom po ní mohli vyjít z veškerého trápení.
Absolutně za všechno

Podobné příspěvky
Láska Boží, její plameny šlehají žárem nejprudším
5 chlebů pro 5000
Nepřišel jsem Zákon zrušit